Građevinska škola Banjaluka
U suset Vuku

7. novembra 2017.godine učenici i nastavnici Građevinske škole Banja Luka, obilježili su 230.godišnjicu rođenja V.S.Кaradžića, 200 godina od izlaska prvi Vukovih radova i 170 godina od pobjede Vukove reforme jezika i pisma.

Učenicima prvih razreda,u holu škole,kroz video prezentaciju prof.srpskog jezika približili su lik i djelo ovog velikana srpske istorije. Aktivno učešće povodom ovog događaja uzeli su učenici trećih razreda,koji su se sa Vukom već upoznali kroz nastavne jedinice,napravivši panoe kroz koje su pokazali svoje znanje i kreativnost.

Tako smo još jednom ukazali na značaj jezika i pisma jer je za njegovo očuvanje potrebna ljubav, dobar školski sistem i oni kojima je do njega stalo.

COPYRIGHT © JU GRAĐEVINSKA ŠKOLA BANJA LUKA, 2011 - 2017  |  SVA PRAVA ZADRŽANA  |  DIZAJN: BOJAN MIHAILOVIĆ