Четири награде на овогодишњем ИНОСТ-у ученицима и професорима наше школе

Међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва „Иност младих 2021“ одржана је у периоду од 17. до 19. новембра у бањалучком Дому омладине.

На изложби су изложена 183 експоната ученика основних и средњих школал, студената, иноватора и организација из Босне и Херцеговине, Србије, Русије, Словеније, Украјине, Пољске, Румуније, Кубе, Македоније и Тајвана. Ученици наше школе, са менторима професорицама Сањом Цвијић Вучковић и Сањом Тодоровић, освојили су четири награде у три категорије и то:

Златне плакете освојиле су ученице Милица Вишић и Теодора Ратковић за пројекат „Живот и будућност“ и Милица Палачковић чији пројекат носи назив „Каталог друштвених објеката у Бањалуци“.

Сребрна плакета отишла је екипи истраживача и њиховом пројекту „Идемо на Марс“ Тиси Белеслин, Марији Ромчевић и Василију Јандрићу.

Бронзану плакету освојили су ученици Уна Новаковић и Матија Курјак за презентацију „Испитивање мостова“.

Наградом за најбољег ментора награђена је професорица Сања Цвијић Вучковић.