ТРЕЋИ ПУТ НА ФЕСТИВАЛУ НАУКЕ

28. и 29. нобембра, 2019. год. наши ученици су се успјешно преставили на Фестивалу науке, манифестацији под покровитељством Министарства науке и технологије, која је одржана у Дому омладине.

Тема овогодишњег представљања је била ОПТИКА и ученици су припремили експерименте како би публици приближили улогу и функцију из поља оптике.

Најмлађим посјетиоцима  је била занимљива термовизијска камера као и прича о 3D пјешачким прелазима.

Већ уиграној екипи коју чине ученици 3.и 4.разреда – Клаудија Рашета, Лука Ђукић, Јован Бајић, Иван Анушић, Ванда Брнић и Александра Шкорић, придружиле су се и младе снаге ученика другог разреда Алексндра и Теодора Вулетић. Као и годинама уназад ученике је усмјеравала и припремала  неуморна проф.Сања Цвијић Вучковић.

И док једни вриједно раде, други су уживали…Ученици IV2 у посјети ПМФ-у у пратњи проф. Адријане Зрнић…