MEDIJI, ŠTO DA NE?

17.09.2019.god. učenici Građevinske škole posjetili su RTRS

20-ak učenika trećih razreda u pratnji prof.srp.jez. Aleksandre Krminac posjetili su RTRS gdje su u okviru modula Mediji izučavali radio i televiziju, vijest i dr. Vrlo ljubazna i predusetljiva gospođa, producent za internu komunikaciju Margareta Zlatunić dočekala nas je iprovela kroz prostorije RTRS-a. Učenici su se upoznali sa zanatom novinarstva kroz razgovor sa gospođom Slavicom Ličinom, urednikom inf.programa radija, prisustvovali vježbama dikcije gosp. Milana Hajdukovića, urbane legende novinarstava našeg grada.  Posjetili su dva TV studija i prostorije montaže, razgovarali sa jednim od scenografa, arhitekta po zanimanju, gdje su imali prilike da vide još jednu primjenu svoga zanimanja.