EVROPSKI DAN JEZIKA 2019.

Kao i godinama unazad i ove godine je u našoj školi uspješno obilježen Evropski dan jezika 26.9.2019.god.

Ovogodišnje teme su bile:

1. Umjetnost izabava kod nas i u svijetu
  2. The Year of Indigineous Languages/Godina domorodačkih jezika

Učenici su prethodno upoznati sa kulturnim nasljeđem Amerike, Australije i Kanade na časovima engleskog jezika, na časovima srpskog jezika o etimologiji ilirskog porijekla a na časovima njemačkog jezika o zanimljivostima njemačke pop kulture. Zatim su učenici uradili panoe, koje su predstavili i zanimljivi kviz koji su spremili na zadane teme. Ove godine su u obilježavanju Evropskog dana jezika učestvovali učenici II3, II5, III4 i IV2 razreda u saradnji sa prof.engleskog jezika Milanom Piljak i Tanjom Nosović, prof.njemačkog jez. Željkom Ducanović i prof.srpskog jez. Jelenom Gajanović i Aleksandrom Krminac.