ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2019.

Као и годинама уназад и ове године је у нашој школи успјешно обиљежен Европски дан језика 26.9.2019.год.

Овогодишње теме су биле:

1. Умјетност изабава код нас и у свијету
  2. The Year of Indigineous Languages/Година домородачких језика

Ученици су претходно упознати са културним насљеђем Америке, Аустралије и Канаде на часовима енглеског језика, на часовима српског језика о етимологији илирског поријекла а на часовима њемачког језика о занимљивостима њемачке поп културе. Затим су ученици урадили паное, које су представили и занимљиви квиз који су спремили на задане теме. Ове године су у обиљежавању Европског дана језика учествовали ученици II3, II5, III4 и IV2 разреда у сарадњи са проф.енглеског језика Миланом Пиљак и Тањом Носовић, проф.њемачког јез. Жељком Дуцановић и проф.српског јез. Јеленом Гајановић и Александром Крминац.